Sadık Albayrak: "İstifa kendi tercihi, aile içi görüş ayrılığı falan yok"

Sadık Albayrak, oğlu Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesine ilişkin, "İstifa... Kendi tercihi... İstifanın arkasında duygusallık olmaz. Herkes kafasına göre bir şe...

GÜNDEM 16.11.2020 - 10:44 16.11.2020 - 10:44

Sadık Albayrak, oğlu Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etmesine ilişkin, "İstifa... Kendi tercihi... İstifanın arkasında duygusallık olmaz. Herkes kafasına göre bir şey söylüyor. Efendim aile içi görüş ayrılığı falan... Yok böyle bir ayrılık" ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın babası gazeteci Sadık Albayrak, Sabah yazarı Yavuz Donat ile konuştu."Yaylada siyaset" başlığıyla yayınlanan yazısında sözlerine, "Başkanlık sistemi... Siyaset... Kabine... Parti... Hazine... Merkez Bankası... Döviz kuru... Bakan istifası... Nöbet değişimi. Yorum çok. Atış serbest... Ağzı olan konuşuyor" diye başlayan Donat, şöyle devam etti:"Ve... Trabzon... Parma Yaylası... Yemyeşil... Temiz hava... Sis... Sonra güneş.Korona... Buralara gelememiş.Sadık Albayrak... Gülüyor:- Kapıya yazı astım... Korona giremez.Sohbet... Gündemin içinden, dışından... Sadık Albayrak'ın penceresinden:Her şey memleket ve millet için.Milli ve yerli düşünceyi hâkim kılmak için bir mücadele veriliyorsa, yanında olacağız.Emperyal güçler... Yerli işbirlikçiler... Ve FETÖ'nün uşakları... Türkiye'ye hizmet edenlerin karşısındalar.Yerli ve milli... Nedir?Sadık Albayrak'ın yanıtı: - Dolar, euro, sterlin değildir... Yerli ve milli, Türk Lirası'dır... Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın bastığı paradır.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası... "Baba Albayrak" ne diyor?O başka bir konu... Onu bilemem.Spekülasyon çok... Herkes kafasına göre bir şey söylüyor.Her duyduğuna inanma.Efendim aile içi görüş ayrılığı falan... Yok böyle bir ayrılık.İhtilaf, kırgınlık, öfke, alınganlık... Hayır... Olamaz da.Önemli olan tek gerçek var... Ülkeye hizmet.İstifa... Kendi tercihi... İstifanın arkasında duygusallık olmaz.Çocuklarımın çizgisi belli... Düz... Net.Serhat ve Berat bana hep şunu söylerler: Baba, bizi bugünler için yetiştirdin."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST