Sabah yazarından yükselen döviz yorumu: "Amaç ertelenmiş 15 Temmuz hesabını görmek"

Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, döviz yükselişinin nedenini "Türkiye'yi tavize zorlamak ve ertelenmiş 15 Temmuz hesabını görmek" olarak açıkladı.Sabah gazetesi Ankara Tem...

EKONOMİ 08.08.2020 - 08:38 08.08.2020 - 08:38

Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, döviz yükselişinin nedenini "Türkiye'yi tavize zorlamak ve ertelenmiş 15 Temmuz hesabını görmek" olarak açıkladı.

Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Türk Lirasının dolar ve euro karşısında değer kaybı yaşaması ve dövizin rekor üstüne rekor kırmasını köşesine taşıdı.

"KONU ESASINDA BERAT ALBAYRAK DEĞİL"

Müderrisoğlu, 5-7 Ağustos tarihleri arasındaki kur atağının soğukkanlı analiz edilmesi gerektiğini belirterek, "Konu, esasında Berat Albayrak değil! Ana tabloda onu ön planda tutan ama arkasına gizlenen 'Domino Planı!' Yani... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı ve akabinde anayasal reformu hedef alan sistemik saldırılar toplamı..." diye yazdı.

"AMAÇ YURTTAŞTA ŞÜPHE UYANDIRMAK"

Okan Müderrisoğlu, döviz kurlarının fırlamasının asıl amacının, yurttaşta şüphe uyandırmak, 15 Temmuz'un hesabını görmek ve Türkiye'yi tavize zorlamak gibi maddeleri sıralayarak, "Dünya, iddia edildiği gibi neo-liberal politikalarla yönetilmiyor artık. Aksine, devletlerin sürece müdahil olduğu, ekonomi ile stratejik planların iç içe geçtiği bir dönemi yaşıyor. Türkiye de bir asır sonra oyun kurucu olma iradesini sahaya yansıtıyor!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@