Galler Milli Takım Teknik Direktörü Ryan Giggs, sevgilisi ve onun kardeşine saldırı suçundan yargılandığı davanın devam etmesi nedeniyle 2022 Dünya Kupası öncesi istifa etti.

48 yaşındaki Manchester United efsanesi, Ağustos 2017 ve Kasım 2020 arasında eski kız arkadaşı Kate Greville’e karşı şiddet uygulamaktan yargılanıyor. Giggs ayrıca, 1 Kasım 2020’de sevgilisinin küçük kız kardeşi Emma Greville’e de saldırdığı iddia ediliyor. “GİGGSTEN AÇIKLAMA”

Konuyla ilgili açıklama yapan Giggs, “Uzun süre düşündükten sonra Galler Milli Takımı’ndan istifa ediyorum. Ülkemi yönetmek bir onur ve ayrıcalıktı, ancak Galler Federasyonu’nun, teknik ekibin ve oyuncuların turnuvaya baş antrenörlerinin pozisyonu hakkında tartışmalar olmadan hazırlanmaları en doğrusu” dedi.

“ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ”

TFF futbol yayın hakları ihalesini iptal etti TFF futbol yayın hakları ihalesini iptal etti

Galler Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada da "Ryan Giggs'in Galler futbolunun çıkarları doğrultusunda aldığı kararı takdir eder, teknik direktör olarak milli takıma hizmet ettiği süre için şükranlarımızı sunarız. Federasyon ve A milli takım, tamamen bu yıl Katar'da yapılacak FIFA Dünya Kupası'na odaklanmıştır" ifadeleri kullanıldı