Gazeteciler İlhan Kuyucu ve Tuğrul Sarıtaş’ın gazeteciliğin 102 yılına ışık tutmak amacıyla hazırladıkları "Rüzgârlı Gazeteciliği Belgeseli” yakında yayına girecek. Belgeselde aralarında Ceyhan Batur, Can Pulak, Metin Işık ve hayatını kaybetmeden önce Hıncal Uluç’un da aralarında olduğu, yolu Ankara Rüzgarlı Sokak’tan geçen pek çok gazeteci ile röportaj yer alıyor.

Yapımcılığı ve yönetmenliği deneyimli gazeteciler İlhan Kuyucu ve Tuğrul Sarıtaş tarafından yürütülen "Rüzgârlı Gazeteciliği Belgeseli”; 1920-2023 yılları arasında Türk basınında meydana gelen gelişmeleri, gazetelerin yayın hayatına geçişleri, gazeteciliğin Türk demokratik yaşamına katkıları ile hükümetlerin basın üzerindeki etkilerini irdeliyor.

Belgeselin hazırlanışı sırasında, meslek büyüklerinin yaşadıkları yerlere gitmek için 8 bin 600 kilometre yol katedildi. Belgesel için; aralarında eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Ceyhan Baytur, Can Pulak, Talat Atilla, Metin Işık ve Öcal Uluç’un da olduğu ve yolu Ankara Rüzgârlı Sokak’tan geçen pek çok gazeteci ile röportaj yapıldı.

Hıncal Uluç da yaşamını yitirmeden önce son röportajını "Rüzgârlı Gazeteciliği Belgeseli” için verdi. İki yıldır devam eden çekim çalışmaları sırasında, Uluç’un da aralarında olduğu üç gazeteci yaşamını yitirdi.

Cazın ustaları, Lüleburgaz’da sahne aldı Cazın ustaları, Lüleburgaz’da sahne aldı

15 dakikalık altı bölümden oluşması planlanan belgesel yakında yayına girecek.