Rusya Sovyetler'den kalma silah test laboratuvarını yeniden faaliyete geçirdi

Rusya, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından kapatılan Kuzey Kutbu’ndaki silah test laboratuvarını yeniden faaliyete geçirdi.Rusya'dan yapılan açıklamada, SSCB döneminden kalma bir sil...

DÜNYA 24.12.2020 - 22:00 24.12.2020 - 22:00 Dokuz8 Haber

Rusya, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından kapatılan Kuzey Kutbu’ndaki silah test laboratuvarını yeniden faaliyete geçirdi.

Rusya'dan yapılan açıklamada, SSCB döneminden kalma bir silah test laboratuvarlarından birinin yeniden aktifleştirildiği duyuruldu.

EN GELİŞKİN TESİSLERDEN BİRİ

Sovyetler Birliği’nin çöküşüyle birlikte dönemin en gelişmiş test laboratuvarlarından biri olan Kuzey Kutbu’ndaki silah laboratuvarı kapatılmıştı. Kuzey Kutup Dairesi’nin üstünde kalan Arktik Bölgesindeki laboratuvarda restorasyon çalışmaları tamamlanırken, Rus devlet savunma sanayii şirketi Rostec, silah test laboratuvarının tekrar faaliyete geçirildiğini duyurdu. Rostec Basın Servisi faaliyete geçirilen laboratuvarda eksi ve artı 60 dereceler arasında ve zor koşullarda küçük kalibreli silahlar, özel el bombaları ve roketlerin ve aynı zamanda 30 mm çaplarındaki patlayıcıların test edileceğini belirtti.

SİSTEMLER DİJİTALLEŞTİRİLDİ

Laboratuvarda 3 ayrı test odasının bulunduğu ifade edilirken, ayrıca bu merkezde yeni silah üretimlerinin de gerçekleşeceği aktarıldı. Rus savunma sanayi şirketi Rostec'in alt kuruluşlarından biri olan TsNIItochmash Başkanı Sergey Karasev laboratuvarın restorasyonunun tamamlandığını ve test aşamasında olduğunu belirterek merkezin son teknoloji makineler ile dijitalleştirildiğini söyledi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@