Ticaret Bakanlığı görevini yürüttüğü sırada bakanlığa kendi şirketinden yüksek fiyatla dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ruhsar Pekcan'a ait şirketin piyasaya bozuk ürün sattığı ileri sürüldü.

Ticaret Bakanlığı görevini yürüten ve bakanlığa kendi yüksek fiyatla dezenfektan sattığı ortaya çıktıktan sonra görevinden alınan Ruhsar Pekcan'a ait Karon Mühendislik ve Nanoksia Biyoteknoloji adlı şirkette, bozuk ürünlerin yeniden piyasaya sürüldüğü iddia edildi.

"DEZENFEKTANLARI SÜZEN HASAN PEKCAN'IN ŞOFÖRÜ"

Gözden kaçırmayın

Akşener, SADAT'ın kamp fotoğraflarını gördüm ciddiye alınması gereken bir durum bu Akşener, SADAT'ın kamp fotoğraflarını gördüm ciddiye alınması gereken bir durum bu

Halk TV'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, piyasadaki en pahalı dezenfektanlardan biri olan Nanoksia'nın İstanbul Kavacık'taki merkezinde çekilen görüntülerde bozulan ve tortu oluşan dejenfektanların süzülerek, yeniden satışa hazırlandığı görülüyor. 

Bozuk dezenfektanları süzen erkek çalışanın, şişe içinde oluşan tortuları yanındakilere tarif ederek, “Çizgi olanları alma, onlar mantar olmuş” dediği duyuluyor. Videoda, dezenfektanları süzen kişinin Ruhsar Pekcan'ın eşi Hasan Pekcan’ın İsmail isimli şoförü, konuştuğu kişinin ise yine Hasan Pekcan'ın Gül isimli sekreteri olduğu öğrenildi. 

PİYASA FİYATININ ÜZERİNDE DEZENFEKTAN SATIŞI

Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait Karon Mühendislik ve Nanoksia Biyoteknoloji adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı. Ticaret Bakanlığı satışı kabul etmiş ancak satış fiyatının yüksek olmadığını savunmuştu. Skandalın ortaya çıkmasının ardından Ruhsar Pekcan 21 Nisan 2021'de görevinden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiği Runhsar Pekcan hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmadı.