RTÜK, “yangınları göstermeyin” talimatına uymadıkları gerekçesiyle Fox TV, Habertürk, Halk TV, KRT ve Tele 1’e yönelik cezaları görüşeceği skandal bir toplantı kararı aldı.

Gazeteciler Barış Pehlivan ve Canan Coşkun yargılanmış oldukları davadan beraat etti Gazeteciler Barış Pehlivan ve Canan Coşkun yargılanmış oldukları davadan beraat etti

Söz konusu kararı RTÜK üyesi CHP’li İlhan Taşcı, sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu: ”RTÜK, “yangınları göstermeyin” talimatına uymadıkları gerekçesiyle Fox TV, Halk TV, Habertürk, KRT ve Tele1 kanallarına idari para cezasını yarınki Üst Kurul toplantısında görüşecek” diye yazan Taşçı, ”Siz misiniz RTÜK’ün “sansür” talimatını yok sayıp halkı doğru bilgilendiren! Daha bitmedi” ifadelerini kullandı.

RTÜK üyesi ayrıca ”RTÜK ve Başkanı Ebubekir Şahin’i yangınları sansürleme çabası nedeniyle eleştirel haber yapan Fox TV, KRT, Halk TV, Tele1 ve TR35 kanalına da para cezası Üst Kurulda karara bağlanacak. RTÜK’ün basın ve halkın haber alma özgürlüğüne bakışı yarın bir kez daha test edilecek” ifadelerine yer verdi.

Taşçı’nın paylaşımları şöyle: