Sanatçı Mabel Matiz son şarkısını müzik piyasasına sundu. Matiz, yeni çıkan şarkısını sosyal medya hesabından "Göğsümden söküldü 'Karakol'. Benden çıktı, artık sizindir. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimle" diyerek duyurdu.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı da şarkının klibiyle ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Taşcı, şu ifadeleri kullandı:

"RTÜK, Mabel Matiz'in son şarkısı için tek tek tüm müzik kanallarını arayarak 'yayınlamamalarını', yoksa olacaklar konusunda aba altından sopa gösterdi. Çıkıp yekten 'yasakladık' diyemiyorlar ki duruma göre geri dönüş yapabilsinler. Kendi gibi olmayan her şeye, düşünceye karşılar..."

SANATÇILARDAN DESTEK

RTÜK hamlesinin ardından sanatçılardan Mabel Matiz'e destek geldi. Şarkıcı Gülşen, "Kulakları tüm saçmalıklara tıkayıp bu şarkıya açalım. Mabel oydu yine kalplerimizi. Var ol @mabelmatiz" yazdı. Nazan Öncel ise, "Düşündüğü gibi yaşayan, konuşan insanlara hayranım. Dürüstlük bir erdemdir. #Mabelmatiz candır" ifadesini kullandı.

KLİP LGBTİ+ KARŞITLARININ HEDEFİNDE

Mabel Matiz, "Karakol" şarkısının klibini yayınlamasının ardından sosyal medyada LGBTİ+ karşıtlarının hedefi oldu. #MabelMatizHaddiniBil etiketi sosyal medya gündeminde birinci sıraya kadar yükseldi. Linç mesajlarına karşılık sanatçının hayranlarından destek mesajları paylaşıldı.

Mabel Matiz'in LGBTİ+ karşıtlarınca hedef gösterilmesine ilişkin Kaos GL, sosyal medya hesabından, "Bu coğrafyanın melodilerini, ritimlerini büyük bir özen ve emekle bizlerle buluşturan Mabel Matiz’in hedef gösterilmesini büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz" notunu paylaştı.