RTÜK, Akit TV hakkında inceleme başlattı

RTÜK, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde devlet erkanının Anıtkabir’e ziyaretine ilişkin yayında "Anırkabir" ifadesini kullanan Akit TV ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı....

GÜNDEM 31.08.2020 - 13:45 31.08.2020 - 13:45

RTÜK, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde devlet erkanının Anıtkabir’e ziyaretine ilişkin yayında "Anırkabir" ifadesini kullanan Akit TV ile ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile heyetinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde Anıtkabir’e ziyaretine ilişkin yayında Akit TV'nin ekran alt yazısında kullandığı "Anırkabir" ifadesiyle ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

"ÜST KURULUMUZ TARAFINDAN İNCELEME BAŞLATILMIŞTIR"

RTÜK'ün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:"30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde devlet erkanının Anıtkabir ziyaretine ilişkin yayında Akit TV’nin kullanmış olduğu KJ/kuşak metni ile alakalı Üst Kurulumuz tarafından inceleme başlatılmıştır."

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile devlet erkanının 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sebebiyle Anıtkabir’e ziyareti, televizyonlardan canlı olarak yayınlandı. Devlet erkanının Anıtkabir’i ziyaretinin haberini veren Akit TV ise haberi, ‘Devletin zirvesi Anırkabir’de’ olarak verdi. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@