Rize'deki turizm tesislerinde aşılı misafirlere yüzde 10 indirim kampanyası

Rize'deki bazı turizm tesisleri, aşı olan ya da aşı programına başlayanlara yüzde 10 indirim uyguluyor. Tesis yöneticileri, aşının önemini hatırlatmak için kampanya başlattıklarını belirtiyor.

SAĞLIK 10.09.2021 - 17:59 10.09.2021 - 18:06

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında süren aşılamada, oranların yükselmesi için çeşitli teşvik uygulamaları yapılmaya devam ediliyor.

Rize’de bazı turizm tesisleri de aşı olan ya da aşı programına başlayanlara yönelik indirim kampanyasını hayata geçirdi. Kampanyaya destek veren işletmelere gelenler, konaklamalarda yüzde 10 indirimden yararlanıyor.

"FİYATLARDA YÜZDE 10 İNDİRİM UYGULUYORUZ"

DHA'nın aktardığı habere göre, İkizdere ilçesindeki termal tesis yöneticisi Amaç Ekşi, aşının önemini hatırlatmak için kampanya başlattıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Pandemi döneminde aşının ne kadar önemli bir rol oynadığını hep beraber gördük. Turizm çalışanları olarak sezon başından beri aşılarımızı ve rutin kontrollerimizi oluyoruz. Turizm sezonunun canlılığını ve hareketlerini sürdürebilmek ve aşının önemini hatırlatmak için bizler de bir adım attık. Tesisimize gelen misafirlerimiz, aşı uygulamasına başlamış veya aşılarını tamamlamış ise konaklama fiyatlarında yüzde 10 indirim uyguluyoruz. Bizler de aşıyla ilgili üzerimize düşen görevi bu şekilde uygulamaya çalışıyoruz."

"AŞILARIMI TAMAMLAYARAK GELDİM"

Aşısını tamamlayıp kampanyadan yararlanan Nuran Yıldız da, “Uygulamanın olduğunu bilerek gelmemiştim, ama böyle bir ayrıcalık tanınmış olması tabi ki mutlu etti. Aşı olmak tüm dünya insanları olarak hepimizin vatandaşlık görevi. Dilerim sağlıklı günlerde keyifli zamanlar yaşama şansımız olur” ifadelerini kullandı.

Şennur Sarı ise “Bir haftadır burada tatil yapıyorum. Ben üçüncü aşımı da olup, aşılarımı tamamlayarak geldim. Bu tesiste aşı olanlara özel bir uygulama olduğunu duyunca burayı tercih ettim” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST