Rıdvan Dilmen'den Bakan Turhan'a Trabzonspor tepkisi: Saygı duymuyorum

Haftasonu oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan tepki çekecek açıklamalarda bulunmuştu.Turhan, “Özellikle kalecimizi tebrik ediyorum. İnşallah bu y...

SPOR 03.02.2020 - 17:32 03.02.2020 - 17:32 Dokuz8 Haber

Haftasonu oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan tepki çekecek açıklamalarda bulunmuştu.

Turhan, “Özellikle kalecimizi tebrik ediyorum. İnşallah bu yıl şampiyonluk ipini göğüsleyecek Trabzon. Bütün temennimiz bu” açıklamasını yapmıştı. Turhan'ın bu açıklamasına uzun yıllar Fenerbahçe'de oynamış eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen tepki gösterdi.Dilmen, NTV'deki programda Bakan'ın açıklamalarına ilişkin"Bir kere, kulüp başkanlarının ve futbol federasyonlarının gerçek kararlar verebilmesi için hiçbir kulüple, hiçbir makamla ilgileri olmaması gerekiyor. Bazen şu da yapılıyor maalesef, bir karar alınıyor, valla yukarıdan söylediler diyor. Kim sorgulayacak ki? Böyle bir şey olur mu?" diye tepki gösterdi.

“SAYGI DUYMUYORUM, KUSURA BAKMASIN”

Dilmen, televizyon programında Bakan'a tepki göstererek, “Ne diyor bu sefer vatandaş, halk… Açalım sosyal medyayı, o onu istiyor, bu bunu istiyor ama algıya sebep olan isimler iki taraftan da var, onu söyleyelim. Mesela, Bakan Bey’in ben, Ulaştırma Bakanımızın Trabzonsporluluğuna saygı ama Trabzonspor maçından sonra, inşallah Trabzonspor şampiyon olur, bugün şöyleydik, böyleydik demesine saygı duymuyorum, kusura bakmasın.Kimi zor durumda bırakıyor, taraftarları… En önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızı… Öyle değil mi? Çünkü sen siyasetçisin, devlet adamısın, Ulaştırma Bakanısın. Şimdi, Trabzonsporlu olman güzel bir şeydir. Siz bir makam sahibi olarak bunu söylediğiniz zaman, zaten dışarıda kutuplaşmanın olduğu bir ortamda hop sazan gibi atlarlar. Bir takım mı şampiyon olacak? Saygı duyar geçeriz ne olacak? Trabzonspor mu? Fenerbahçe mi? Ama gerçekten çok üzülüyorum bazı şeylere. Siyaseti futbola karıştırmak isteyenler oluyor. Ülke olarak buna hazır bir ülkeyiz. Ancak yapmayalım, dikkat etmemiz gerekiyor." dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@