Reuters Ajansı, geçtiğimiz hafta Sinop'a nakledilen S-400'lerin bugün test edildiğini kaydetti.Türkiye'nin Sinop bölgesinde Navtex ve NOTAM mesajları yayınlamasının ardından bir hafta önce K...

Bursa'da trafik kazası: 1 ölü 5 yaralı Bursa'da trafik kazası: 1 ölü 5 yaralı

Reuters Ajansı, geçtiğimiz hafta Sinop'a nakledilen S-400'lerin bugün test edildiğini kaydetti.

Türkiye'nin Sinop bölgesinde Navtex ve NOTAM mesajları yayınlamasının ardından bir hafta önce Karadeniz'e nakledilen Rus yapımı S-400 hava sistemi bugün Karadeniz'de test edildi.

"ABD İLE GERGİNLİĞİ DAHA TIRMANDIRABİLİR"

DW Türkçe'nin Reuters'tan aktardığına göre, yapılacak füze atışlarının Rusya'dan S-400 satın alması nedeniyle Washington'la kriz yaşayan Türkiye'nin ABD ile yaşadığı gerginliği daha da tırmandırabileceğine dikkat çekildi.Türkiye, hafta başında 16-17 Ekim tarihlerinde geçerli olmak üzere Karadeniz üzerinde füze atışı yapacağı gerekçesiyle Havacılara Bilgi Notu (NOTAM) ve atış tatbikatı için de Navtex (denizcilik duyurusu) mesajı yayınlamıştı.

"ATIŞ İÇİN 6 SAATLİK BİR SÜRE BELİRLENDİ"

Reuters'ın haberinde, NOTAM mesajında Sinop yakınlarındaki bir bölgenin atış için seçildiği ve deniz seviyesinden 200 bin fit yüksekliğe kadar da hava sahasının uçuşlara kapatıldığı bilgisinin yer aldığı belirtildi. Haberde, atış için 16 Ekim'de 6 saatlik bir süre belirlendiği ifade edildi.