Red Bull'un veliahdı için Interpol'den 'kırmızı bülten' kararı

Tayland'da 2012 yılında devriye gezen bir polis memuruna çarpıp ölümüne neden olan Red Bull'un veliahdı Vorayuth Yoovidhya hakkında, Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol tarafından yakalama karar...

DÜNYA 04.10.2020 - 22:27 04.10.2020 - 22:27

Tayland'da 2012 yılında devriye gezen bir polis memuruna çarpıp ölümüne neden olan Red Bull'un veliahdı Vorayuth Yoovidhya hakkında, Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol dünyaca ünlü enerji içeceği Red Bull'un veliahdı Taylandlı milyarder Vorayuth Yoovidhya hakkında 'kırmızı bülten' yayınladı.Euronews'teki habere göre "Patron" takma adlı Vorayuth, 2012'de Ferrari marka aracıyla devriye gezen bir polis memuruna çarpmış ve ölümüne neden olmuştu. Red Bull'un varisinin kaza sırasında uyuşturucu etkisinde olduğu öğrenilmişti.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR GERİ ÇEKİLMİŞTİ

Red Bull'un kurucularından Chaleo Yoovidhya'nın torunu Vorayuth hakkındaki suçlamalar geçen Temmuz'da geri çekilmiş, bu durum Taylandlılar tarafından zenginlere sağlanan dokunulmazlık hakkına bir örnek olarak görülerek tepki çekmişti.Kararın ardından patlak veren halk protestoları nedeniyle hükümet geri adım atmış geçen ay başsavcılık dikkatsiz araç kullanarak bir kişinin ölümüne neden olmak ve kokain kullanmaktan yeniden soruşturma başlatmıştı.Red Bull'un varisinin pasaportu 2015'te iptal edilmiş, fakat 2017'de özel bir jetle ülkeyi terk etmişti.

20 MİLYAR DOLARLIK SERVETİN SAHİBİ

Red Bull'un kurucularından Chaleo Yoovidhya Tayland'ın en zengin ikinci kişiliği olma özelliğine sahip. Forbes servetinin 20,2 milyar dolar civarında olduğunu belirtiyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@