Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan ve farklı bir ilaç yazmadığı gerekçesiyle hastasının saldırısına uğrayan Nöroloji Uzmanı Doktor Ebru Ergin tedavi altına alındı.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Nöroloji Uzmanı Doktor Ebru Ergin, farklı bir ilaç yazmadığı gerekçesiyle hastasının saldırısına uğradı.

TEDAVİ ALTINA ALINDI

DHA'nın aktardığı habere göre olay, dün sabah saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji polikliniğinde meydana geldi. Henüz isim öğrenilemeyen kadın hasta, tedavi olmak için hastaneye gitti. Nöroloji uzmanı Doktor Ebru Ergin'e tedavi olan hasta, doktordan farklı bir ilaç yazmasını istedi. Doktor Ergin, ilacı yazabilmesi için özel rapor alınması gerektiğini belirterek ilacı yazmadı.

Bunun üzerine hasta ve doktor arasında tartışma çıktı. Bu sırada kadın hasta, Doktor Ergin'in kafasını masaya ve duvara vurdu. Hasta daha sonra da Ergin'in boğazına ve yüzüne oturarak şiddet uygulamaya başladı. Doktor Ergin'in yardımına ise hastane personeli yetişti. Ergin, çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

"ŞİDDET SUÇLULARINI GÖZÜMÜZ UZUN SÜRE GÖRMEYECEK"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, olayın ardından Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde nörolog bir arkadaşımız, görevinin gereği bir davranışı üzerine insanlık dışı şiddete maruz kalmıştır. Sağlık hizmeti verenleri koruyacak yasal düzenlemeler yakın. Şiddet suçlularını gözümüz uzun süreler görmeyecek. Yerleri hapistir."

Gözden kaçırmayın

İşten çıkarmaların devam ettiği Lezita'da işçiler direnişe geçti İşten çıkarmaların devam ettiği Lezita'da işçiler direnişe geçti