Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e karşıtlığıyla tanınan Letonyalı-Amerikalı bir yatırım bankacısı olan Dan Rapoport, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) başkenti Washington’da ölü bulundu.

NTV'nin haberine göre, Rus Tatler dergisinde yer alan haberde, 52 yaşındaki Rapoport’un bir parkta yüklü miktar para ve intihar notuyla ölü olarak bulunduğu öne sürüldü. Ancak Rapoport'un eşi Alena, intihar haberini yalanlayarak, geride bir intihar notu olmadığını açıkladı. Eşi ayrıca şüpheli ölümle ilgili soruşturma başlatıldığını söyledi.

“EVİNİ TRUMP’UN EŞİ VE KIZINA SATMIŞTI”

Rapoport, 2012'de Rusya’da Putin karşıtı protestolardan sonra ABD'ye taşınmış, 2016'ya kadar burada yaşamıştı. 2016'da Kiev’e taşınma kararı alan Rapoport, Washington’daki evini ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın seçimi kazanmasının ardından, kızı Ivanka ve eşi Jared’a satmıştı.

İngiltere'de iş gücü açığını kapatmak için nitelikli yabancı işçi almaya başlayacak: İşte o meslekler İngiltere'de iş gücü açığını kapatmak için nitelikli yabancı işçi almaya başlayacak: İşte o meslekler

Rapoport'un hapisteki Rus muhalif lider Aleksi Navalni ve Ukrayna yanlısı olduğu da biliniyordu.