Prof. Dr. Arif Verimli, "tuzlu ayran otizm yapıyor" diyen Oytun Erbaş'a nasihatte bulundu, ""Artık lütfen sus oğlum, sen bir tabipsin.. Elimizden ne gelirse yapalım senin için..." diye seslendi.

"Tuzlu ayran otizm yapıyor" diyen ve geçmişte de bilim dışı pek çok gafı bulunan Oytun Erbaş'a Prof. Dr. Arif Verimli'den tepki geldi. Verimli, geçtiğimiz aylarda kendini "Türkiye’nin Elon Musk’ı" olarak gördüğünü açıklayan ve "Koronavirüs Türklere işlemez" iddiası ile gündeme gelen Oytun Erbaş'a, "Artık lütfen sus oğlum, sen bir tabipsin.. Elimizden ne gelirse yapalım senin için..." diye seslendi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1253 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 11 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1253 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 11 kişi hayatını kaybetti

"ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPALIM..."

Prof. Dr. Arif Verimli, "Ayran-otizm tartışmasını çıkaran Oytun Erbaş çalışmayı sadece 6 tane gebe fareyle yapmış. Bu hayvan deneyini insanlar için de geçerli bir kural gibi ekranda anlatması çok yanlış" diyerek, "‘Tuzlu suyla gargara’ olayını unutamadık daha" hatırlatması yaptı. Twitter üzerinden açıklama yapan Prof. Dr. Verimli, Oytun Erbaş'a şöyle seslendi: "Dikkat çekmek için yapıyorsan başka bir şey ama buna gerçekten inanıyorsan lütfen tabip odası, sağlık bakanlığı göreve.. Artık lütfen sus oğlum, sen bir tabipsin.. Elimizden ne gelirse yapalım senin için..."