Prof. Dr. Naci Görür: Bu depremler muhtemelen Ocak 2020 büyük depreminin sonuçları

Prof. Dr. Naci Görür Elazığ'da bu sabah meydana gelen deprem hakkında "Kanaatime göre, bu depremler muhtemelen Ocak 2020 büyük depreminin sonuçları" yorumunda bulundu.Prof. Dr. Naci Görür El...

GÜNDEM 27.12.2020 - 12:45 27.12.2020 - 12:45

Prof. Dr. Naci Görür Elazığ'da bu sabah meydana gelen deprem hakkında "Kanaatime göre, bu depremler muhtemelen Ocak 2020 büyük depreminin sonuçları" yorumunda bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür Elazığ'da bu sabah meydana gelen deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Görür, bugünkü yaşanan sarsıntının büyük Elazığ depreminin artçısı olabileceği üzerinde durdu. Prof. Dr. Naci Görür’ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:"Dün Elazığ’da olan 4,1 büyüklükteki bir depremden sonra aynı bölgede bugün de 5,3 büyüklükte bir deprem oldu. Kanaatime göre, bu depremler muhtemelen Ocak 2020 büyük depreminin sonuçları. Bu yörede DAF zonunda kırılmamış irili ufaklı yerler kırılıp rahatlıyorlar. Geçmiş olsun"

NE OLMUŞTU?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Elazığ’da 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bakan Soylu, ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığını açıkladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST