Polonya eşcinsellerin evlat edinmesini yasaklıyor

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda,  eşcinsellerin evlat edinmesini yasaklayan bir tasarıyı imzaladığını ve parlamentoya sunacağını duyurdu.

DÜNYA 06.07.2020 - 21:53 06.07.2020 - 21:53

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda,  eşcinsellerin evlat edinmesini yasaklayan bir tasarıyı imzaladığını ve parlamentoya sunacağını duyurdu.

Polonya eşcinsellerin evlat edinmesini yasaklayan bir tasarıyı parlamentoda tartışacak. Tasarının geçmesi bekleniyor.

LGBT+İ'LERİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, sadece erkek ve kadının evlenerek oluşturduğu ailelerin evlat edinmesini öngören bir yasa tasarısını meclise sunacağını açıkladı. Duda, daha önce de LGBT+İ hakları savunuculuğu yapanları, "Komünizmden daha yıkıcı" olarak nitelendirmişti. Eşcinsellerin evlat edinmesini yasaklayacak olan tasarıya göre yalnız yaşayan kişiler de mahkemeler tarafından yapılacak kontrol sonrası evlat edinebilecek.TASARI GEÇEBİLİRTasarının parlamentoda kabul edilmesi için 3'te 2'lik çoğunluğa ihtiyaç duyuluyor. Duda, Hristiyan değerlere vurgu yapan Polonya Köylü Partisi, Konfederasyon ve Sol, Liberal ve Yeşillerin oluşturduğu Civic Platform'un (PO) bir kısmının da tasarıyı destekleyeceğini umduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde PO'nun desteklediği Varşova Belediye Başkanı Rafal Trzaskowski de tasarı konusunda Duda ile hemfikir olduğunu kaydetti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@