Öldürülen Şule Çet ve şiddete maruz bırakılan başka kadınların avukatlığını yapan avukat Umur Yıldırım hakkında eski sevgilisini darp etmekten soruşturma açıldı.

Ankara’da Çağatay Aksu ve Berk Akand tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılıp öldürülen Şule Çet cinayeti davasının avukatlarından Umur Yıldırım’ın, ayrıldığı kadını darp ettiği ortaya çıktı.

Gözden kaçırmayın

8 Mart'ta katılan 40 kadına dava açıldı 8 Mart'ta katılan 40 kadına dava açıldı

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre stajyer avukat olan kadın, bir süre önce ayrıldığı Yıldırım’ın kendisini darp ettiğini belirterek şikâyetçi oldu.

Yıldırım, olayla ilgili olarak poliste ifade vermezken, savcılıkta ifade vereceğini bildirdi. Tanık olarak ifade veren ortak arkadaşları ise ifadelerinde Yıldırım’ın, kadını darp ettiğini doğruladı.

Kadın, ayrıldığı Yıldırım’ın, arkadaşı ile yaşadığı eve 28 Temmuz’da gelerek konuşmak istediğini söylediğini, arkadaşlarının kendilerini yalnız bıraktığını, konuşmaya başladıklarını, sonrasında tartıştıklarını, bu tartışmadan sonra ise Yıldırım’ın kendisini darp ettiğini söyledi.

Kadına yönelik şiddet davalarında avukatlık yapan Yıldırım, Diyarbakır’da bir polisin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan kişinin işkence gördüğüne dair görüntüleri paylaşmış ve tepki çekmişti.