Polis, HDP il binasının girişindeki tüm kamera kayıtlarını sildi

HDP çalışanı Deniz Poyraz’ın katledildiği binanın girişindeki iş yerinde bulunan tüm kamera kayıtlarının polis tarafından alındığı ve ardından kayıt cihazlarının formatladığı aktarıldı.Halk...

GÜNDEM 18.06.2021 - 12:15 18.06.2021 - 12:15 Dokuz8 Haber

HDP çalışanı Deniz Poyraz’ın katledildiği binanın girişindeki iş yerinde bulunan tüm kamera kayıtlarının polis tarafından alındığı ve ardından kayıt cihazlarının formatladığı aktarıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü'ne dün sabah saatlerinde silahlı saldırı düzenleyen ve parti üyesi Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in binaya girişini gören çevredeki tüm kamera kayıtlarına polis tarafından el konulduğu ve esnaftaki görüntülerin silindiği belirtildi. Polisin, bir haftalık kamera kayıtlarını aldıktan sonra kayıt cihazlarını formatladığı kaydedildi.

ESNAFTAN AÇIKLAMA: "ALIP SİLDİLER"

Mezopotamya Haber Ajansı'na konuşan çevredeki esnaf ve iş yeri çalışanları, polislerin sabah saatlerinde iş yerlerine gelerek, bir haftalık kamera kayıtlarını aldığını daha sonra da kamera kayıt cihazına format attıklarını söyledi. Söz konusu esnaflar, polisin kendilerine herhangi yasal bir gerekçe sunmadığını ve kayıt cihazına format attıklarını belirtti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@