Haber: Hülya Kılınç

Polinas A.Ş.'de düşük ücrete karşı başlattığı eylemler devam ederken, işveren ücretlerde iyileştirme yapmayı görüşeceklerini belirterek işçilerden bir hafta süre istedi.

Trendyol işçileri yine gözaltına alındı Trendyol işçileri yine gözaltına alındı

WhatsApp Image 2023-07-30 at 18.10.54 (1)

 
Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Polinas  işçilerinin ücretlere yüzde yüz zam, banka promosyonlarının ödenmesi ve başkaca taleplerle yaptıkları eylemler sonucunda Yıldız Holding Genel Müdür Yardımcısı Ahmet İnce ve fabrika yöneticileri ile görüşme gerçekleşti.


İşçilerin Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Petrol-İş yöneticileri yerine bölümlerden belirledikleri temsilcilerle gerçekleştirilen görüşmeden henüz bir sonuç çıkmadı. Ahmet İnce işçilere ücretlerde bir iyileştirmeyi konuşabileceklerini söyledi ve bir hafta süre istedi. Banka promosyonlarının işçilere ödenmesine ilişkin talebe ise yöneticilerin çok sıcak bakmadığını belirten işçiler, talepleri karşılanmadığı takdirde eylemlere devam edeceklerini ifade etti. 


İŞÇİLER SENDİKAYA GÜVENMİYOR


İşçiler, gerçekleştirilen toplantıdan sonra Öz Petrol-İş yöneticilerinin toplantının sonuçlarını aktarmak için üretim alanlarına geldiğini ve burada tepkiyle karşılandığını ifade ediyorlar. Bunun Öz Petrol-İş’in kaybettiği güveni ve hakimiyeti geri kazanmak üzere bir hamlesi olduğunu belirten bir işçi; “Onlara kimse güvenmiyor. Ne yaparsa yapsınlar artık.”