CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, kentte 2019 yılında açıklanan 329 konut projesinin inşaat alanının dahi belirlenmediği örneğini verdi, Erdoğan’a “Yenisini nasıl yapacaksınız” diye sordu.

İktidarın 'Cumhuriyetin en büyük sosyal konut projesi'ne muhalafetten eleştiriler yapılmaya devam ediyor. CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu da seçim bölgesindeki toplu konu projesinden örnek verdi. 

Şaroğlu, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a “2019 yılında açıklanmış, ihalesi yapılmamış, inşaat alanı belirlenmemiş ve temeli atılmamış bir projenin yarattığı mağduriyet ortada iken yeni bir projeyi nasıl gerçekleştireceksiniz” diye sordu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na 500 bin konut projesiyle soru önergesi veren Şaroğlu, 2019 yılında Tunceli Merkez’de 200, Mazgirt ilçesinde 50 ve Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar beldesinde 79 olmak üzere toplamda 329 konut projesinin duyurulduğunu ancak tek bir çivi dahi çakılmadığını belirterek, Bakan Kurum'a şu soruları yöneltti:

Ümit Özdağ: Erdoğan, 2009'dan itibaren FETÖ'nün bir casusluk örgütü olduğunu biliyordu Ümit Özdağ: Erdoğan, 2009'dan itibaren FETÖ'nün bir casusluk örgütü olduğunu biliyordu

"Tunceli Merkez’de 200, Mazgirt ilçesinde 50 ve Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar beldesinde 79  olmak üzere toplamda 329 konut projesinin inşa edileceği açıklanmış, kura çekimi gerçekleştirilip hak sahipleri belirlenmesine rağmen konutların yapımı için bir çivi dahi çakılmamıştır. Böylesi bir mağduriyet ortada iken yeni bir konut projesi açıklanmasındaki amaç nedir?

Tunceli’deki yurttaşlara 2019 yılında verilen 329 konut projesi sözü neden yerine getirilmemiştir? Sosyal konut projelerinin aradan geçen süreye rağmen hak sahiplerine teslim edilmemesinin gerçek sebebi nedir?"

2019 yılında açıklanmış projenin ihalesi yapılmamış, inşaat alanı belirlenmemiş ve temeli atılmamış bir projenin yarattığı mağduriyet ortada iken yeni bir projeyi nasıl gerçekleştireceksiniz?”