Pınar Gültekin'in ismi Adana'da bir parka verilecek

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından katledilen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ismi, Adana’da Yüreğir Belediyesi tarafından bir parka verilecek.Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından k...

TOPLUMSAL CİNSİYET 23.07.2020 - 16:07 23.07.2020 - 16:07

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından katledilen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ismi, Adana’da Yüreğir Belediyesi tarafından bir parka verilecek.

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından katledilen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ismi, Adana’da Yüreğir Belediyesi tarafından bir parka verilecek. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından korkunç bir şekilde öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in isminin, yapımı devam eden bir parka verileceğini açıkladı.

"BUNUN SÖZÜNÜ VERİYORUM"

Toplum olarak gelenek ve görenekler çerçevesinde kadınlara karşı saygı duyduklarını belirten Kocaispir, "Bir parkımızı ‘kadına şiddeti hatırlatan ve lanetleyen objelerle’ donatıp hizmete açacağız. Bunun sözünü veriyorum” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Muğla’da kendisinden beş gündür haber alınamayan ve arama çalışmaları başlatılan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in eski sevgilisi olan Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@