Brent petrolün varil fiyatı bugün 25 Nisan'dan bu yana ilk kez 100 doların altını gördü. Petrol fiyatları dün de sert düşmüş ve Batı Texas tipi petrol 100 doların altını görmüştü.

Petrol fiyatları, merkez bankalarının yükselen enflasyonu kontrol altına almak için para politikasını sıkılaştırmasının ardından ekonomilerde beklenen resesyona ilişkin endişelerle düşüş göstermeye devam ediyor.

Brent petrolün varil fiyatı, bugün yüzde 2,88 azalarak 99,8 dolara indi. Brent petrolün varili dün de uluslararası piyasalarda yüzde 10,84 düşmüştü. Brent petrol varil fiyatı 25 Nisan'dan beri ilk kez 100 doların altına geriledi.

Batı Texas tipi ham petrolün varil fiyatı da yüzde 2,82 düşüşle 96,6 dolardan alıcı buldu. Batı Texas tipi ham petrol, dün yüzde 9,16 düşüşle varil başına 99 dolara kadar gerilemiş ve 11 Mayıs'tan beri ilk kez 100 doların altına inmişti.

DAHA DA DÜŞEBİLİR

Elektrikli araçlarda sarj tarifesi güncellendi Elektrikli araçlarda sarj tarifesi güncellendi

Citigroup Küresel Emtia Araştırmaları Başkanı Ed Morse, petrol talebi görünümünün yüksek akaryakıt fiyatları nedeniyle aşağı yönlü revizyonlar göreceğini söyledi. Morse, Bloomberg röportajında, "Neredeyse herkes yıl için talep beklentilerini azalttı" yorumunu yapmıştı.