Milli Savunma Bakanlığı, "Pençe-Yıldırım operasyon bölgesinde 3 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" açıklamasında bulundu.

Gözden kaçırmayın

Dedeoğulları ailesini katleden Altun: Polislerin çoğu hak bile veriyordu Dedeoğulları ailesini katleden Altun: Polislerin çoğu hak bile veriyordu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu 3 askerin hayatını kaybettiğini, 2 askerin de yaralandığını açıkladı.

MSB'den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Pençe Yıldırım Harekâtı bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz."

KILIÇDAROĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pençe-Yıldırım Harekatı'nda hayatını kaybeden 3 asker için taziye mesajı yayınladı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde teröristlerin alçakça tuzakladığı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!"