Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde üs bölgesine havan ile yapılan taciz atışında yaralanan uzman çavuş Hakan Bali'nin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Pençe-Şimşek Operasyonu bölgesinde üs bölgesine havan ile yapılan taciz atışında yaralanan 27 yaşındaki uzman çavuş Hakan Bali'nin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan yazılı açıklamada, "Pençe- Şimşek Operasyonu bölgesinde 12 Ağustos 2021 tarihinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yapılan karşı atışlar neticesinde ilk belirlemelere göre 3 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat: Merkeze gençleri koyduk Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat: Merkeze gençleri koyduk

AKAR VE GÜLER'DEN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hakan Bali için taziye mesajı yayınladı. Bakan Akar, Twitter'dan yayınladığı mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 12 Ağustos 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadlerini kullandı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de, yayınladığı taziye mesajında, "Kahraman silah arkadaşımıza şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakın arkadaşlarına sabır ve başsağlığı dilerim" dedi.