Paris'te katledilenlerin aileleri, katliamın ırkçı saiklerle gerçekleştirildiğini öne süren Paris Savcısı ile katil hakkında suç duyurusunda bulundu. Aileler, davanın "Adli değil, terör saldırı" olarak görülmesini istiyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te Strasbourg Saint Denis Mahallesi’nde bulunan Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne 23 Aralık'ta silahlı saldırıda bulunarak, Emine Kara, Mir Perwer ve Abdurrahman Kızıl'ı katleden katil William M., hakim karşısına çıktı.

Willim M., "Tasarlayarak, ırkçı saiklerle belli bir etnik kökeni hedef alarak cinayet işleme ve cinayete teşebbüs etme, izinsiz ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarından tutuklandı.

Libya ile İtalya’dan 8 milyar euroluk iş birliği Libya ile İtalya’dan 8 milyar euroluk iş birliği

Fransa Demokratik Kürt Konseyi (CDK-F) ve katledilen Emine Kara, Abdurrahman Kızıl ile Mir Perwer’in aileleri bugün avukatları aracılığıyla katliamın ırkçı saiklerle gerçekleştirildiğini öne süren Paris Savcısı ile katil hakkında suç duyurusunda bulundu. Aileler, davanın "Adli değil, terör saldırı" olarak görülmesini istiyor.

Öte yandan katledilenlerin aileleri de, Paris Adli Tıp Kurumu'ndan bekletilen cenazeleri teşhis etti. Ancak ailelere cenazelerin ne zaman teslim edileceğine dair bir bilgi verilmedi.