CHP'li Faik Öztrak, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Varlık Fonu Başkanımı davet ettim. Birlikte bu görüşmeleri yaptık" açıklamasına tepki gösterdi.

Gözden kaçırmayın

Meteoroloji'den uyarı: Kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji'den uyarı: Kuvvetli yağış geliyor

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam katıldığı canlı yayında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ulusal Güvenlik Danışmanı ile yaptığı görüşmeyi aktarırken kullandığı "Gerek Varlık Fonu Başkanımı davet ettiğim gibi Yatırım Destek Fonu Başkanımı da davet etmiştim" ifadelerine tepki gösterdi.

"BU UCUBE SİSTEMDE HER KARAR İKİ DUDAĞA BAKIYOR"

Öztrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Memlekette yangın oldu. Sel oldu. Onlarca yurttaşımızın canı kayboldu. İki haftadır Kabine bile toplanmadı. Çünkü bu ucube sistemde her karar iki dudağa bakıyor. O dudakların sahibi de şahsını Yönetim Kurulu Başkanlığına atayıp, Şahsını görüşmek üzere toplantıya çağırıyor."

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı Kanal 7, Ülke TV, 24 TV, TVNET ve TV 360 ortak canlı yayınında, "BAE'nin Türkiye'ye yönelik yatırımlar noktasında ciddi bir görüşme yaptık. Bu görüşmede de hangi alanlarda ne gibi yatırımlar yapılabilir, bunları görüştük. Gerek Varlık Fonu Başkanımı davet ettiğim gibi Yatırım Destek Fonu Başkanımı da davet etmiştim" açıklamasında bulunmuştu.