İstanbul Fatih'te doludan korumak için otomobilinin üzerine Türk Bayrağı seren Hüsnü Y. isimli bir kişi, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alametlerini aşağılamak" suçundan gözaltına alınd...

Surp Giragos Ermen Kilisesi'nde, 60 yıl sonra ilk cenaze töreni: Başpiskoposun ablası kilise töreniyle uğurlandı Surp Giragos Ermen Kilisesi'nde, 60 yıl sonra ilk cenaze töreni: Başpiskoposun ablası kilise töreniyle uğurlandı

İstanbul Fatih'te doludan korumak için otomobilinin üzerine Türk Bayrağı seren Hüsnü Y. isimli bir kişi, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alametlerini aşağılamak" suçundan gözaltına alındı.

İstanbul Fatih'te doludan korumak için otomobilinin üzerine Türk Bayrağı seren İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 'tekniker' olarak görev yapan 35 yaşındaki Hüsnü Y., "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alametlerini aşağılamak" suçundan gözaltına alındı.

"ART NİYETLİ OLARAK YAPMADIM"

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Tevfik Fikret Polis Merkezi'ne götürülen Hüsnü Y., emniyette verdiği ifadede "Art niyetli olarak yapmadım, sadece arabamı yağıştan korumak için yaptım" dedi. Öte yandan araca serilen Türk bayrağı, savcılık kararıyla polisler tarafından Hüsnü Y.'den alınarak emniyete götürüldü.