Otel çalışanı fail, kadın müşteriyi odasına girip taciz etti

Antalya’da bir otelde kalan kadın, sabah karşı odasına giren otel çalışanı erkek tarafından cinsel tacize uğradı. Gözaltına alınan otel çalışanı fail, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

TOPLUMSAL CİNSİYET 10.09.2021 - 14:44 10.09.2021 - 15:10

Antalya’da bulunan "Green 2 Beyza Süit" isimli otelde kalan bir kadın, cinsel tacize maruz bırakıldı. Sabah 5.30 sularında otelde kalan kadının odasına giren otel çalışanı fail, kadının bacaklarına dokunup, mastürbasyon yaparak kadını taciz etti. 

"ODADAN ÇIKMASINI SÖYLEDİM, ÇIKMADI"

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre; bir iş için Antalya’ya gelen kadın, yerleştiği "Green 2 Beyza Süit" isimli otelin odasında, sabah 05.30’da korkuyla uykusundan uyandı. 

Kadın, savcılıkta verdiği ifadede, yaşananları şöyle anlattı:

"Bacağına dokunulmasıyla uyandığını, yatağın yanında çömelmiş biçimde duran, tanımadığı bir erkeği gördüğünü anlattı. Kadın, 'Bu şahıs, bacaklarımın üst kısmına dokunarak mastürbasyon yapıyordu. Cinsel organının dışarıda olup olmadığını görmedim, ama o bölgeyi tutuyordu ve mastürbasyon yapıyordu. Odadan çıkmasını istedim ve bağırdım. Çıkmak istemedi, bana dokunmaya çalışıyordu. Çıkmayınca, zorla çıkarmaya çalıştım. Hemen otelin resepsiyonunu aradım. Resepsiyondaki görevliye olayı anlattım ve yardım istedim. Bana bu şahsın otelin görevlisi olduğunu ve çimleri suladığını söyledi. 10 dakika sonra odaya elinde bir şişe su ile geldi. Hemen polisi aradım ve durumu anlattım. Polis gelinceye kadar odada kaldım. Otelden çıkmak üzereyken, otelin sahibi geldi. Polis daha sonra geldi. Polis ekibi ile hastaneye gidip rapor aldım. Ne zaman odaya girdiğini ve ben uykudayken nerelerime dokunduğunu bilmiyorum."

FAİLDEN BİLDİK SAVUNMA

Odaya gizlice girerek kadını tacize maruz bırakan fail E.A. ise, ifadesinde şunları söyledi:

“Bu otelde çalışıyor ve burada kalıyorum. Resepsiyon ve otelin sahibi de benimle birlikte otelde kalmaktadır. Söz konusu müşterinin odasına 23.00 sıralarında bira götürmüştüm. Bu kişi, dolabında açılmış şarabı bulunduğunu, kendisinin içmeyeceğini söyleyerek bana verdi. Şarabı alarak kaldığım odaya döndüm. Tek başıma içmeye başladım. Bir süre sonra başım döndü. Şarj aletim resepsiyonda kalmıştı. Almak için gittiğimde başım döndüğü için otelin bahçesinde bir tur atıp hava almak istedim. Salıncakların olduğu yere giderek sigara içmek istedim. Oraya gitmek için müşterinin kaldığı odanın önünden geçmem gerekiyordu. 

Odanın önünden geçerken yardım çığlığı tarzında bir ses duydum ama ne denildiğini anlamadım. Ne olduğunu anlamak için odaya bahçeye açılan sürgülü kapıdan girdim. İçeriye baktım bir şey göremedim. Müşteri yatakta gönünce beni görmesin diye dizlerimin üzerine çöktüm. O şekilde beni görmesini istemediğim için arka tarafına doğru geçtim. Tekrar ters tarafa bana döndü. Uyanık olduğunu düşündüm. Üzerinde pike vardı. İki elimle, uyanık olup olmadığını anlamak için, dizine dokundum, dokunur dokunmaz uyandı ve bağırdı. Kendisiyle iki kez iletişim kurmuştum. Bir diğeri de odasında böcek olduğunu söylemişti ve ilaçlamak için odaya girmiştim. Samimiyetimiz veya husumetimiz yoktur. Uyanınca kendisini sakinleştirmeye çalıştım ve beni yanlış anlamamasını söyledim. Bağırarak beni odadan çıkardı. Odanın bulunduğu koridordaki güvenlik kamerası çalışmamaktadır. Art niyetli olarak odaya girecek olsam güvenlik kamerasının çalışmadığı bölümden girerdim.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST