Oruç Reis limandan ayrıldı ama körfezin açıklarında bekliyor

Antalya Limanı'na 13 Ağustos'ta “bakım ve ikmal için” geldiği açıklanan Oruç Reis, Antalya Körfezi açıklarına demirledi. Geminin Antalya Limanı'na dönüşü CHP  tarafından geri adım olarak yorumlanm...

GÜNDEM 22.09.2020 - 16:10 22.09.2020 - 16:10 Dokuz8 Haber

Antalya Limanı'na 13 Ağustos'ta “bakım ve ikmal için” geldiği açıklanan Oruç Reis, Antalya Körfezi açıklarına demirledi. Geminin Antalya Limanı'na dönüşü CHP  tarafından geri adım olarak yorumlanmıştı.

Limandan ayrıldı ama Doğu Akdeniz'deki sismik arama faaliyetlerinin ardından 13 Ağustos'ta bakım ve ikmal için Antalya Körfezi açıklarına gelen Oruç Reis, ikmal için demir attığı Antalya Limanı'ndan bu sabah ayrıldı. Antalya Körfezi açıklarına ilerleyen geminin uzakta beklediği görüldü.

LİMANA GELİŞİ “GERİ ADIM” OLARAK YORUMLANMIŞTI

10 Ağustos'ta başlattığı araştırma faaliyetleri kapsamında yaklaşık 3 bin 500 kilometrelik alanda sismik veri toplayan Oruç Reis gemisi, her ay düzenli olarak yapılan bakımlar ve ikmal için mürettebatıyla birlikte Antalya Limanı'na yanaştı. Oruç Reis gemisi bir haftalık ikmalin ardından bugün limandan denize açıldı. Antalya Körfezi açıklarına ilerleyen gemi, burada beklemeye başladı.Oruç Reis’in Antalya Limanı'na dönüşü CHP  tarafından geri adım olarak yorumlanmıştı. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@