Yüreğir'de çıkan bir tartışma sonrası pompalı tüfekle rastgele ateş açan Yunus Emre Pekyiyen, sokakta oynayan iki çocuğu yaraladı. Fail ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gözden kaçırmayın

AKP'li belediyenin müracaatlara rağmen yapmadığı yolu köylüler kazma kürek alarak yapmaya başladı AKP'li belediyenin müracaatlara rağmen yapmadığı yolu köylüler kazma kürek alarak yapmaya başladı

Adana Yüreğir'de çıkan bir tartışma sonrası pompalı tüfekle rastgele ateş açan Yunus Emre Pekyiyen, sokakta oynayan Ahmet A. ile kardeşi Azize A.'yı ağır yaraladı. İki kardeşin hayati tehlikesi sürerken, fail ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SURİYELİ İKİ ÇOCUK AĞIR YARALANDI: HAYATİ TEHLİKELERİ SÜRÜYOR

Olay, 22 Ağustos akşamı Yüreğir ilçesine bağlı Koza Mahallesi'nde meydana geldi. Yunus Emre Pekyiyen ve komşuları, sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Pekyiyen, pompalı tüfeği ile rastgele ateş açarak olay yerinden kaçtı. Tüfekten çıkan saçmalar, sokakta oynayan Suriyeli Ahmet A. ve kardeşi Azize A.'ya isabet etti. Ağır yaralanan iki kardeş, sağlık ekipleri tarafından Adana Şehir ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavileri süren iki kardeşin hayati tehlikeleri sürüyor.

İFADESİ ALINDI VE SERBEST BIRAKILDI

Polis ekipleri de Pekyiyen'i yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, Pekyiyen'i önceki gün saklandığı evde gözaltına aldı. Emniyette ifade veren Pekyiyen, olay günü komşuları ile kavga ettiğini ve pompalı tüfekle ateş ettiğini söyledi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Pekyiyen, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.