1 Mayıs 2022, Karadeniz kentlerinde büyük bir coşkuyla kutlandı. 

Haber: Mehmet Yazıcı

SAMSUN'DA ORTAK KUTLAMADA BİNLER BULUŞTU

Samsun'da "Zam, zulüm, işkence, işte AKP", "Yaşasın iş, ekmek, özgürlük mücadelemiz", "Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın mücadelemiz" sloganlarıyla yürüyüş ve miting düzenlendi. Samsun'da İstasyon Mahallesi'ndeki Shell Kavşağı önünde buluşan yurttaşlar, miting alanı Cumhuriyet Meydanı'na sloganlarla yürüdü. Emek Partisi'nin taşıdığı bir pankartın, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının resimlerinin bulunması nedeniyle, “Biz tertip komitesiyle öyle anlaştık” denilerek engellendiği öğrenildi. Sanatçı Ercan Aydın konuşmalarından ardından türküler ve marşlar söyledi.

Gözden kaçırmayın

Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi'nden Kaftancıoğlu'na destek Marmaris Ekolojik Mücadele Komitesi'nden Kaftancıoğlu'na destek

ORDU'DA HORONLU KUTLAMA

Ordu'da #1Mayıs halaylarla ve horonlarla kutlandı. Ceren Özdemir Meydanı'nda toplanan kalabalık kortejler halinde Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. KESK'e bağlı sendikaların yanı sıra Eğitim İş, ADD, Ordu Çevre Derneği, Ordu Kadın Platformu, KHK Platformu, Halkevleri, CHP, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, SYKP, Sol Parti ve Emek Partisi de yürüyüş kolunda yerini aldı. Grev kararı alan Belediye-İş üyesi Ordu Korgan Belediyesi işçileri ise 1 Mayıs'ı belediye önünde kutladı.

SİNOP'TA COŞKULU 1 MAYIS

 Sinop'ta 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Hamsi Yolu mevkiinde toplanmayla başladı. DİSK, KESK, KAMU-İŞ'e bağlı sendikalar ile STK ve bazı siyasi partilerin oluşturduğu kortejler miting alanına kadar yürüdü.

GİRESUN'DA YAĞMURA RAĞMEN COŞKULU 1 MAYIS KUTLAMASI

Giresun'da 1 Mayıs yağmur yağmasına karşın coşkuyla kutlandı. "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz" sloganlarının atıldığı kutlamaya sendikalar, STK'lar ve bazı siyasi partiler kortejler halinde katıldı.

🔴 #1M22 | Giresun'da #1Mayıs yağmur altında kutlandı

Giresun'da 1 Mayıs yağmura rağmen coşkuyla kutlandı. Kutlamada "Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz" sloganları atıldı.#dokuz8 pic.twitter.com/PLqsojDLuY

— dokuz8haber (@dokuz8haber) May 1, 2022