Samsun Havza'da patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavisi süren 'Pamuk' adlı yavru köpeğin hayati tehlikeyi atlatttığı aktarıldı.

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Memduhiye Mahallesi'nde yaralı yavru köpek bulanlar, fotoğraflarını çekip, sosyal medya üzerinden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun Temsilciliğine gönderdi. Bunun üzerine ilçeye giden HAYTAP Samsun Temsilcisi ve Hayvan Gönüllüleri Derneği Başkanı Semra Antep, patileri kesilmiş, 'Pamuk' adlı köpeği, Samsun'a getirdi. Hayvan kliniğine getirilen ve cerrahi operasyon geçiren Pamuk'un tedavisinin sürdüğü, hayati tehlikeyi atlattığı ancak, takılacak yürüteçle yaşamını sürdüreceği belirtildi.

“MUHTAÇ OLMADAN HAYATINI DEVAM ETTİREBİLİCEK”

DHA'nın aktardığı habere göre, protez tedavisi için geriye kalan kemiklerin iş görebilir olması gerektiğini belirten Veteriner Hekim Mustafa Kanat, şöyle konuştu: Pamuk'un ön uzuvlarının olduğu kısma bir tekerlekli sandalye yapılarak kimseye muhtaç olmadan hayatını devam ettirebileceğini öngörüyorum ben. Pamuk'un durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Kendi başına yiyip içmeye başladı. Pazar günü tekrar kan tahlilleri yapılacak, eğer sonuçlar iyi çıkarsa hafta içi yeniden bir ameliyat olacak. Bu ameliyatta geriye kalan kemik dokuları uzaklaştırılacak."

“PAMUK GÜÇLÜ BİR KÖPEK”

Pamuk'un zorlu bir süreci aşarak bugüne geldiğini söyleyen Kanat, "Pamuk güçlü ve şanslı bir köpek. Bu kadar dayanabilmesi de bir mucize. Çünkü hiçbir profesyonel destek almadan kopan uzuvlarıyla birlikte hayatta kalmayı başarmış bir köpek. inşallah bir an önce Hayvan Hakları Yasası çıkar" ifadelerini kullandı.