29.04.2020, 14:12

Olağanüstü belediye meclisi toplantısında, 170 milyonluk borçlanma yetkisi kararı alındı

Ordu Büyükşehir Belediyesi olağanüstü meclis toplantısında, koronavirüs önlemleri yerine, 170 milyon borçlanma yetkisi aldı. Muhalefet adına söz alan Onur Çam, “Hizmet çok önemli fakat ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız” uyarısında bulundu.

Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle "Evde kal" çağrıları yapılıp, sosyal mesafenin korunması istenirken, Ordu Büyükşehir Belediyesi olağanüstü meclis toplantısı yaptı. Meclis toplantılarının Temmuz’a ertelenmiş olmasına karşın, olağanüstü bir meclis kararı ile basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, belediyeyi birçok yükün altına sokacak kararlar alındı.

GÜNDEM KORONAVİRÜS DEĞİL, BORÇLANMA

Toplantıda koronavirüsün yurttaşların ekonomisinde yarattığı zararlar yerine, 36 maddelik toplantı gündeminde belediyenin borçlarına yer verildi. Ayrıca alınan kararların sadece 2 maddesinin koronavirüs sebebiyle ekonomik önlemler üzerine olduğu, geri kalan maddelerin çoğunun ise borçlanma ve imarla ilgili olduğu görüldü.

170 MİLYON BORÇLANMA YETKİSİ ALINDI

Toplantıda, belediye 170 milyon borçlanma yetkisini aldı. Muhalefet adına söz alan Onur Çam, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin borçlu yapısının üzerine bu borçların da alınmasıyla, döndürülemeyecek bir düzene girilmemesi konusunda uyarıda bulundu. Çam, “Hizmet çok önemli fakat ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@