Orman Genel Müdürlüğü, yangınla mücadele kapsamında hava ve kara araçlarına 1,5 milyar TL bütçe ayrıldığını bildirdi.

Gözden kaçırmayın

İzmir'de 26 ormanlık alanda piknik yasaklandı İzmir'de 26 ormanlık alanda piknik yasaklandı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2021'de orman yangınlarıyla ilgili hava ve kara araçları için toplam 1,5 milyar TL bütçe ayrıldığını bildirdi. OGM ayrılan bu bütçenin yıl sonuna kadar harcanacağını kaydetti.

"YIL SONUNA KADAR HARCAMA YAPILACAK"

OGM'den yapılan yazılı açıklamada, "Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılı yatırım programında helikopter alımı projesine gösterilen 1000 TL 'İz ödenek' olup muhasebesel bir terimdir. Projenin halen devam eden bir proje olduğunu göstermek amaçlıdır. Orman Genel Müdürlüğü 2021 yılı orman yangınlarıyla mücadele kapsamında yangın mevsiminin başlamasıyla çalıştırılmaya başlanan hava ve kara araçları için toplam 1,5 milyar TL bütçe ayrılmış olup, yıl sonuna kadar harcama yapılacaktır" denildi.

"HABERDE ORTAYA ATILAN İDDİALAR GERÇEKLİKTEN UZAKTIR"

Yapılan diğer açıklamada, Ormanspor kadın ve erkek basketbol takımına 40 milyon TL bütçe ayırıldığı iddiasının ise gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, "Spor yatırımlarımız kurumumuzun döner sermaye bütçesinden karşılanmakta olup, 2 Süper Lig takımı ve bölge müdürlüklerimiz kanalıyla Türkiye çapında destek verdiğimiz amatör takımlara ayırdığımız toplam bütçemiz 15 milyon TL'dir. Dolayısıyla haberde ortaya atılan iddialar gerçeklikten uzaktır" ifadesine yer verildi.