Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kurduğu sivil ekiple ilçedeki dilencilere yönelik operasyon düzenledi.

Ağırlıklı olarak çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan dilencilere yönelik gelen şikayetler üzerine düzenlenen operasyonda dilenciler, zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Yapılan incelemede yabancı uyruklu oldukları ancak Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı oldukları tespit edilen dilenciler hakkında zabıta ekipleri, kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Dilencilerin üzerinden çıkan paraya ise evrak ile el konuldu.

Operasyonların düzenli olarak devam edeceğini belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini bildirdi. Dilencilerle mücadele etmek için sivil ekip kurduklarını da kaydeden yetkililer, “Biz mücadelemize devam ediyoruz. Ancak yasal bir destek göremediğimiz için dilenci sorunu devam ediyor. Biz sadece kabahatler kanuna göre para cezası kesiyoruz, üst araması yapmaya bile yetkimiz yok. Yasal olarak dilencilere kimse sahip çıkmadığı için bu sorun devam ediyor” açıklamasını yaptı.

İzmir’de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin ilk forumu: Kadın ve İktisat Kongresi İzmir’de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin ilk forumu: Kadın ve İktisat Kongresi