09.04.2020, 17:14

Odunpazarı Belediyesi'nin aşevi banka hesapları bloke edildi

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin aşevi banka hesapları bloke edildi. Belediye Başkanı Kazım Kurt yaşananlara ilişkin, "Her gün binlerce ihtiyaç sahibi hemşerimize sıcak yemek yardımı yapan aşevimizin banka hesapları bloke edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin aşevi banka hesapları bloke edildi. Belediye Başkanı Kazım Kurt gelişmeyi, Odunpazarı Belediyesi'nin Twitter hesabından "Her gün binlerce ihtiyaç sahibi hemşerimize sıcak yemek yardımı yapan aşevimizin banka hesapları bloke edilmiştir. Bu nedenle bir sonraki duyuruya kadar aşevimizin banka hesaplarına para yatırmamanızı rica ederiz" ifadeleriyle duyurdu.

ANTALYA'DA DA HESAPLARA BLOKE KONULDU

Koronavirüs tedbirlerinden dolayı ekonomik olarak etkilenen yurttaşlara yardım toplamak isteyen belediyelerin ‘bağış’ hesaplarının kapatıldığı İçişleri Bakanlığı genelgesinin ardından, Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin de yoksullara yemek yardımı yapan aşevinin hesabı da kapatıldı.Daha önce yemek dağıtım kapasitesinin 950 olduğunu, salgın sonrasında 2 bine çıkartıldığını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Mülki idareden gelen genelgeyle hesabı kapatmamızı istediler, biz de kapattık. Bağış yapanlara da bağışlarını geri ileterek durumu açıkladık. Aşevi hesabı üzerinden bağış alınması hukuki bir engel taşımıyor. Neye bağış yapıldığı belli. Ama biz genelge kesin ve kati olduğu için soruşturmayla uğraşmamak için kapattık. Ama bu genelge mevcut hukuk kurallarına aykırıdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@