Belediye bünyesinde faaliyet gösteren SOBE, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri; Ihlamurkent Mahallesi’nde yaşlı bir yurttaşın ikamet ettiği çöp ev için harekete geçti. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine ekipler, evin tüm odalarında uzun süredir beklemekte olan katı atıkların dışarı çıkarılması için çalışma başlattı. Çalışma kapsamında çürümüş gıda maddeleri, giysiler, pet şişeler, teneke kutuları, poşet ve kağıtlardan oluşan çöpler toplandı.

Evin içerisindeki ve bahçedeki çöplerin dışarı çıkarılıp temizlenmesi için çalışan ekipler, uzun uğraşın ardından çöp evden bir kamyon çöp çıkardı. Evdeki çöplerin çıkarılmasının ardından SOBE ekipleri, çöp evde yaşayan yurttaşa sağlık taraması yaptı. Ev, çöplerden arındıktan sonra Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri ise evde ilaçlama çalışması yaptı.

Eskişehir’de silahlı saldırıya uğrayan akademisyen yaralandı Eskişehir’de silahlı saldırıya uğrayan akademisyen yaralandı

Belediye yetkilileri, Odunpazarı ilçesinde bu tür çöp evlere müsaade etmeyeceklerini, çöp evleri temizleyerek yaşanabilir hale getireceklerini belirtti.