ODTÜ Rektörlüğü pandemi gerekçesiyle mezuniyet törenini iptal etti

ODTÜ Rektörlüğü pandemiyi bahane göstererek geleneksel olarak Devrim Stadyumu'nda yapılan mezuniyet törenini iptal etti.

EĞİTİM 14.09.2021 - 12:01 14.09.2021 - 12:14

ODTÜ Rektörlüğü, öğrenciler ve akademisyenlerden gelen taleplere karşın her yıl geleneksel olarak Devrim Stadyumu’nda gerçekleştirilen ve mezun olan öğrencilerin çeşitli pankartlar ile katıldığı mezuniyet törenini 'vakaların arttığı' gerekçesiyle yapmama kararı aldı.

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERE TÖRENE DAİR İLETİ GÖNDERİLDİ

Bölümlerin, kendi olanakları ile küçük törenler yapabileceği açıklandı. Normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte öğrenciler ve akademisyenler, törenin yeniden Devrim Stadyumu’nda yapılması çağrısıyla eylem yapmış ve sosyal medyada çalışma gerçekleştirmişti. Rektörlük, çağrıların ardından 2 Eylül’de, mezun olan öğrencilere törene ilişkin bir ileti gönderdi.

"ÇOK BOYUTLU RİSKLER TAŞIMAKTADIR"

'Vakaların arttığı' kaydedilen iletide, “Diploma töreni yapılması durumu çok boyutlu riskler taşımaktadır. Kişi sayısında kısıtlamalar yapılsa bile tören düzenlenmesinin mevcut şartlarda mümkün olmadığı durumu kesinlik kazanmıştır” denildi.

MESAJLAR İKTİDARI RAHATSIZ EDİYOR

Ayrıca iletide, 'geçen yıllarda düzenlenen törenlerde bazı istenmeyen ve üniversiteye yakışmayan gelişmelerin yaşandığı' belirtildi. Artık bir ODTÜ geleneği haline gelen mezuniyet törenlerindeki yürüyüşlerde öğrencilerin taşıdığı pankartlar ve verdikleri mesajların iktidarda rahatsızlık yarattığı biliniyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@