Ödemiş’te bir okulun 50 sınıfından 11'i karantinaya alındı

Konak, Karabağlar, Torbalı, Bayındır, Kiraz, Selçuk, Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde de toplam 43 sınıfın karantinaya alındığı, 141 öğrenci ve 17 öğretmenin ise Covid-19’a yakalandığı aktarıldı.

SAĞLIK 16.09.2021 - 10:22 16.09.2021 - 10:28

İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulunan ve yaklaşık 2 bin öğrencinin öğrenim gördüğü 50. Yıl Ortaokulu’ndaki 50 sınıfın 11’i çıkan pozitif vakalar nedeniyle karantinaya alındı. 

Bunun yanı sıra Konak, Karabağlar, Torbalı, Bayındır, Kiraz, Selçuk, Ödemiş ve Beydağ ilçelerinde toplam 43 sınıfın karantinaya alındığı, 141 öğrenci ve 17 öğretmenin ise Covid-19’a yakalandığı aktarıldı.

"SINIFLAR SEYRELTİLMELİ"

BirGün'den Berkay Sağol'un haberine göre, Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Necip Vardal, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“6 Eylül’de yüz yüze ve kesintisiz eğitime geçilmesiyle birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerekli hazırlıkları yapmadığı için karantinaya alınan sınıf, öğrenci ve öğretmen sayıları hızla artmakta. Bu artan sayılar yüz yüze eğitimin kesintiye uğrayacağı yönünde endişeleri ve kaygılarımızı arttırmakta. Bakanlığa yüz yüze eğitme geçilmeden önce, eğitimin sürdürülebilir olması için bir dizi çağrıda bulunmuştuk. Gelinen noktada bunları tekrar etmekte fayda var. Okullara ek öğretmen atanmalı, ek derslik açılmalı, ek personel ve ek destek personelinin yeterli sayıda olması gerekiyor. Sınıfların seyreltilmesi ve derslerin 30 dakikaya düşürülmesi lazım. Bu önerilerin hiçbiri yerine getirilmedi. Bakanlık maalesef bir kutu dezenfektan ve maske koymayı yeterli önlem olarak görüyor.”

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST