CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 Eylül’de Elazığ’daki programı öncesi kentin birçok noktasına asılan afişleri hazırlayan Reka Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karatepe yazılı açıklama yaptı. Karatepe, afişleri Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle hazırladıklarını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 Eylül’de Elazığ’daki grup toplantısı öncesi kentin birçok noktasına Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’li milletvekillerini hedef alan afişler asıldı.

Kılıçdaroğlu, afişlerin önünde poz vererek sosyal medya hesabından paylaştı ve yaşananlara tepki gösterdi.

Tartışma yaratan afişleri hazırlayan Reka Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karatepe yazılı açıklama yaptı.

Yerel yayın yapan harputtv’nin internet sitesinde yer alan habere göre Karatepe, afişleri Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle hazırladıklarını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan bilboardlarda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle şirketimiz tarafından yapılmıştır. Baskısını yaptığımız açık hava reklam mecralarının işletmesi ve asım işleri bize ait değildir.

12 yılda en az 18 bin 285 işçi cinayeti yaşandı 12 yılda en az 18 bin 285 işçi cinayeti yaşandı

Şirketimiz, misyonumuz ve ticari anlayışımız gereği bugüne kadar hiçbir siyasi partinin ne yanında ne de karşısında yer almamış, tam aksine hepsine eşit mesafede bulunmuştur ve böyle olmaya da devam edecektir. Geldiğimiz noktada kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuştur”