Nuriye Gülmen’in tutukluluğunun devamına karar verildi

Ankara’da Sincan Cezaevi’nde görülen ‘açlık grevi’ davasının beşinci duruşmasında, 264 gündür açlık grevi yapan eğitimci Nuriye Gülmen’in tutuklu...

GÜNDEM 27.11.2017 - 17:04 27.11.2017 - 17:04
Ankara’da Sincan Cezaevi’nde görülen ‘açlık grevi’ davasının beşinci duruşmasında, 264 gündür açlık grevi yapan eğitimci Nuriye Gülmen’in tutukluluk hâlinin devamına karar verildi. dokuz8HABER adına duruşmayı Zale Karademir takip etti.
[mks_dropcap style="letter" size="52" bg_color="#ffffff" txt_color="#000000"]O[/mks_dropcap]HAL KHK'si ile işlerinden ihraç edilen ve “İşimi geri istiyorum” talebiyle önce oturma, daha sonra açlık grevi eylemine başlayan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 5. duruşması görüldü. Sincan Cezaevi’ndeki duruşmaya Semih Özakça bizzat, Gülmen ise Numune Hastanesi’nden SEGBİS’le katılım sağladı.264. GÜN, 5. DURUŞMABir önceki duruşmada Nuriye Gülmen SEGBİS’le savunma yapmak istemediğini belirtmiş ve mahkeme heyetiyle salondakiler arasında tartışma yaşanmıştı. Gülmen için bu duruşmada da hastaneden bağlantı kuruldu. İki duruşma önce tahliye edilen Semih Özakça ise salona sandalye üzerinde getirildi.Dava başlar başlamaz mütalaasını açıklayan savcı, Gülmen’in “kaçma durumu” ve “delil karartma” ihtimallerinin olmamasını gözeterek tahliye edilmesini istedi. Duruşma boyunca avukatların beyanları dinlendi. Gün sonunda 264 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen’in tahliye talebini değerlendiren mahkeme heyeti, “kuvvetli suç şüphesi” olduğunu öne sürerek tutukluluğa devam kararı verdi. Bir sonraki duruşma 1 Aralık’ta (cuma) görülecek.GELİŞMELERdokuz8HABER olarak davada yaşanan gelişmeleri gün boyu takip ettik. Başlangıç, duruşma arası görüşler, avukat beyanları ve Gülmen ile Özakça’nın mahkemedeki ifadelerini aşağıda bulabilirsiniz:
Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@