Niğde'nin Fertek Mahallesi’nde, bir ay içerisinde yaklaşık 70 evde hırsızlık olayı meydana geldi. Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, "Bir buçuk aydır, günlük olarak 5-6 eve düzenli olarak giriyorlar. Artık birinci turu bitirdiler, ikinci kez aynı evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Tüm birimler buradalar, akşam bekçiler dolaşıyor ama hiçbir faydası olmuyor" dedi.

Konyaaltı Belediyesi'nin ‘Uluslararası Kısa Film Festivali’ sona erdi Konyaaltı Belediyesi'nin ‘Uluslararası Kısa Film Festivali’ sona erdi

Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, mahallelerinde son dönemde artış gösteren hırsızlık olaylarına tepki gösterdi. Toker, şunları söyledi:

"Bir buçuk aydır, günlük olarak 5-6 eve düzenli olarak giriyorlar. Artık birinci turu bitirdiler, ikinci kez aynı evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Tüm birimler buradalar, akşam bekçiler dolaşıyor ama hiçbir faydası olmuyor. Yine aynı şekilde hırsızlık devam ediyor. Bu işin çözümü ne, biz de bilemiyoruz. Emniyet de çözemedi. Yakalanamadı hırsızlar. Hâlâ devam ediyor. Burası zaten gurbetçi bir mahalle. Yaşayanların yüzde 80'i Ankara, İstanbul'dalar ve bunu bilerek boş evleri seçiyorlar. Özellikle bakır, yine işe yarar şeyler, televizyon, hepsini alıp götürüyorlar ve evlere de zarar veriyorlar. 70'ten fazladır girdikleri ev, hâlâ da devam ediyorlar. 2-3 gün duruyorlar, sonra yine devam ediyorlar. Ama hâlâ bir çözümü bulunamadı maalesef. En son 4-5 gün önce iki eve girdiler. Yine aynı, bakırlar ve televizyonu aldılar, götürdüler."