Taksim Dayanışması: “Seçimin sonucunda kim gelirse gelsin, pusulamız Gezi’dir” Taksim Dayanışması: “Seçimin sonucunda kim gelirse gelsin, pusulamız Gezi’dir”

"Üniversiteler fuhuş yuvası" diyen Ebubekir Sofuoğlu'na tepki gösteren Olay TV sunucusu Nevşin Mengü, "Bu beyefendinin öğrencisiyseniz girmeyin zaten derslerine, öğreneceğiniz bir şey yok bu kafalardan" ifadelerini kullandı.

Olay TV ana haber sunucusu Nevşin Mengü, Akit TV'de katıldığı bir programda "üniversiteler neredeyse fuhuş evleri" diyen Prof. Ebubekir Sofuoğlu'na tepki gösterdi.

"BU BEYEFENDİNİN ÖĞRENCİSİYSENİZ GİTMEYİN ÇOCUKLAR ZATEN O DERSLERE"

Mengü, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Haksız yere suçlanıyorum. Ben üniversite demedim, apartlar dedim' diyor. Velev ki apartlar olsun Sayın Sofuoğlu; kime ne sizin, nerde, kiminle kimin seks yaptığından… Yani, siz bunu saymakla mı görevlendirildiniz? Üniversite öğrencileri yetişkin insanlar… Devletin görevi, hocanın görevi, öğrencilerin seks hayatını takip etmek mi? Sizin başka işiniz gücünüz yok mu? 'Öğrenciler derse katılmıyorlar' diyor, bu beyefendinin öğrencisiyseniz gitmeyin çocuklar zaten o derslere, öğreneceğiniz bir şey yok bu kafalardan. Yale Üniversitesi bedava Youtube'a videoları koymuş derslerini yayınlıyor. Altyazıyla açın, izleyin bunun dersine katılıp, bundan öğrenecek bir şey yok. Beyefendi bir önceki yüzyıla ait. Gitsin bir önceki yüzyılda yaşasın." https://twitter.com/dokuz8haber/status/1339808167744720902