Netflix açıkladı: 2020 yılında Türkiye’de en çok izlenen tür "drama" oldu

Netflix, Türkiye'deki abonelerinin bu yıl en çok hangi türleri izlediğini açıkladı. Açıklamalara göre 2020 yılında Türkiye’de en fazla drama türünde içerikler izlendi.Çevrimiçi dizi/film izl...

KÜLTÜR & SANAT 10.12.2020 - 15:46 10.12.2020 - 15:46 Dokuz8 Haber

Netflix, Türkiye'deki abonelerinin bu yıl en çok hangi türleri izlediğini açıkladı. Açıklamalara göre 2020 yılında Türkiye’de en fazla drama türünde içerikler izlendi.

Çevrimiçi dizi/film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki abonelerinin 2020’de en çok hangi tür içerikleri izlediğini ve hangi türlerin bir önceki yıla göre yükseliş gösterdiğini açıkladı. Webtekno'nun aktardığına göre, Netflix tarafından yapılan açıklamalarda 2020 yılında Türkiye’de en fazla tercih edilen tür drama olduğu belirtildi.

EN FAZLA TERCİH EDİLEN İKİNCİ TÜR KOMEDİ VE STAND-UP

En fazla tercih edilen ikinci tür ise komedi ve stand-up içerikleri oldu. Komedi türündeki yapımların en fazla tercih edildiği aylar ise, korona virüsü salgını tedbirlerinin en yoğun şekilde uygulandığı nisan, mayıs ve haziran ayları oldu.

AKSİYON EN FAZLA TERCİH EDİLEN ÜÇÜNCÜ KATEGORİ

Aksiyon kategorisi, Türkiye’deki Netflix aboneleri arasında en fazla tercih edilen 3. tür oldu. Ebeveyn kontrolleri ile içeriklerin farklı yaş gruplarına göre filtrelenebildiği çocuk yapımları, en fazla tercih edilen dördüncü tür olurken; korku ve gerilim türü de beşinci sırada yer aldı.

 REALİTY, İZLENME ORANI EN ÇOK ARTAN TÜR OLDU

Netflix Türkiye, izlenme oranları en fazla artan türleri de açıkladı. Açıklananlara göre reality, geçtiğimiz yıla kıyasla en fazla yükseliş gösteren tür oldu. İzlenme oranları en fazla artan ikinci tür ise “romantik”. Listenin üçüncü sırasında Güney Kore dramaları, dördüncü sırada fantastik yapımlar, beşinci sırada ise animeler yer aldı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@