"Netanyahu'ya güvenmiyorum" diyen İsrail Turizm Bakanı istifa etti

İsrail'de Başbakan Benyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin Turizm Bakanı Asaf Zamir, Netanyahu başbakan olduğu sürece İsrail'in koronavirüs krizini bitirebileceğini inanmadığını ve...

DÜNYA 02.10.2020 - 17:39 02.10.2020 - 17:39 Dokuz8 Haber

İsrail'de Başbakan Benyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin Turizm Bakanı Asaf Zamir, Netanyahu başbakan olduğu sürece İsrail'in koronavirüs krizini bitirebileceğini inanmadığını ve Netanyahu’ya güvenmediğini belirterek istifa etti.

Turizm Bakanı Asaf Zamir, koalisyon ortağı ve üyesi olduğu Mavi-Beyaz İttifakı'nın lideri Benny Gantz'a istifasını ilettiğini duyurdu.

"NETANYAHU BAŞBAKAN OLDUĞU SÜRECE KORONAVİRÜS KRİZİ BİTMEZ"

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, Zamir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Netanyahu'yu kişisel çıkarlarını her şeyin önüne koymakla suçlayarak, "Güvenmediğim birinin yönetimindeki bir hükümette daha fazla yer alamazdım" ifadelerini kullandı.Partisine ve Gantz'e sadık kalacağını söyleyen Zamir, Netanyahu başbakan olduğu sürece İsrail'in koronavirüs krizini bitirebileceğini inanmadığını da yazdı.

SİYAH BAYRAK: "CESUR BİR ADIM"

"Siyah Bayrak" olarak adlandırılan göstericiler hareketi, Zamir'in istifasını "cesur bir adım" olarak adlandırarak, Mavi-Beyaz İttifakı'nda kalanlara bakanın yaptığını yapıp 'Demokrasiyi savunma' çağrısı yaptı.Zamir, Netanyahu karşıtı gösterilere kısıtlama getirilmesini öngören yasa tasarısına tepki göstermiş ve "ret" oyu vermişti.Tepkilere neden olan tasarı, Mavi-Beyaz ile Netanyahu'nun partisi Likud arasında sağlanan uzlaşı sonucu salı günü Meclis'te yapılan oylamada kabul edilmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@