Narlıdere Belediyesi, Nazım Hikmet’i ölümsüz eserleriyle andı. Nazım Hikmet’in 121'inci yaşında, Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilen etkinlikte, usta şairin dünyaya mal olan şiirleri Narlıdereliler ile buluştu. Narlıdere Belediyesi ve 'Şiir Kalbimizde, Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu'nun iş birliği ile düzenlenen etkinliği Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de takip etti. Mavi Gözlü Dev’in en sevilen eserlerinin Doğa Eryarar’ın gitar dinletisi eşliğinde hayat bulduğu gece, vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Türk edebiyatının önemli ismi Nazım Hikmet’in bir halk şairi olduğunu belirterek, “Nazım Hikmet, sadece özgünlüğü ile öne çıkan, aklından gelenleri kâğıda döken bir şair, öykü ve roman yazarı değildi. O, eserlerinde tüm insanlığa hitap ettiği ve dünyayı kucakladığı için evrensel değerimizdi. Nazım Hikmet hayatı boyunca halktan, yani bizden biri oldu. Düşünceleri her zaman toplumda karşılık buldu. Nazım Hikmet’i, 121. doğum yılında rahmetle ve özlemle anıyorum. Bu geceye emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir Baro Başkanı Yılmaz: Deprem sonrası sinyal alınamayan 180 bin hat sahibi var İzmir Baro Başkanı Yılmaz: Deprem sonrası sinyal alınamayan 180 bin hat sahibi var

'Şiir Kalbimizde, Şiir, Edebiyat ve Kültür Platformu' Başkanı Metin Soydeveli, Nazım Hikmet’in bu toprakların yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olduğunu belirterek, “Nazım Hikmet’in iç dünyasına yaptığı yolculuğu, evrenselliğini ve yurtseverliğini paylaştığımız bu gecede bizlere ev sahipliği yapan Narlıdere Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.