Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin mavi bayraklı falez plajlarında doluluk oranları internet üzerinden anlık takip edilebilecek.

Rize’de gazeteci Gençağa Karafazlı'nın yargılandığı davanın duruşması 20 Aralık’a ertelendi Rize’de gazeteci Gençağa Karafazlı'nın yargılandığı davanın duruşması 20 Aralık’a ertelendi

Muratpaşa Belediyesi’nin falez plajları online oldu. Belediye, Kurban Bayramı tatili öncesi plajlara özel bir yazılımı uygulamaya aldı. Girişlerin ücretsiz, şezlong-şemsiye kullanım ücretinin ise 20 lira olduğu açıklandı. www.muratpasa-bld.gov.tr/plajlar adresine girenler Erenkuş, İnciraltı ve Konserve Koyu falez plajlarında boş şezlong olup olmadığı evden, otelden çıkmadan öğrenecek. 

Belediyenin resmi internet sitesinin plajlar sekmesinden kullanıma sunulan yazılımla Erenkuş, İnciraltı ve Konserve Koyu falez plajlarında doluluk oranı anlık takip edilebiliyor. Yazılım, şezlonglar üzerine yerleştirilen karekodlar üzerinden çalışıyor. Yazılım sayesinde kent sakinleri ve turistler daha evden, otelden çıkmadan hangi plajda boş şezlong – şemsiye olduğunu öğrenebiliyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin doluluk oranını anlık olarak bildirdiği falez plajlarından İnciraltı, 2016’da açıldı. Belediyenin şezlong-şemsiye ve büfe hizmeti de verdiği plajda 192 şezlong yer alıyor. İlk Mavi bayrağını 2018’de alan Erenkuş Falez Plajı’nda ise 180 şezlong bulunuyor. Adını bulunduğu koydan alan Korserve Koyu Plajı ise bu yıl 4’üncü kez mavi bayrak almaya hak kazanırken plajda 161 şezlong yer alıyor.