Muratpaşa Belediyesi’nin halkla ilişkiler, iletişim ve yönetişim projesi Turunç Masa, 2022’de 175 bin 223 başvuru alırken sağladığı memnuniyet oranı yüzde 89,25 oldu.

Belediye’nin 17 Kasım 2014’te hizmete başlayan halkla ilişkiler, iletişim ve yönetişim projesi Turunç Masa, 2022’de 175 bin 223 başvuruyu kaydı aldı. Başvurulardan 173 bin 40’ı sonuçlandırıldı. Turunç Masa Koordinasyon Merkezi üzerinden yapılan görüşmeler sonucunda memnuniyet oranı yüzde 89,25 olarak belirlendi. 

ÇAĞRI MERKEZİ BİRİNCİ SIRADA

Çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web gibi araçlar üzerinden ilçe sakinlerinin istek, öneri ve şikayetlerini alan Turunç Masa’ya, geçen yıl en çok 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden ulaşıldı. 7 gün 24 saat çalışan çağrı merkezi, yıl içinde 133 bin 315 başvuru kaydı oluşturdu. Turunç Masa başvurularının yüzde 78,25’i çağrı merkezince alınırken başvuruların yüzde 14,42’si Cumhurbaşkanlığı İletişi Merkezi (CİMER), web, dilekçe ve sosyal medya kanallarından yüzde 6,25’i ise belediye fuayesinde bulunan başvuru masasından alındı.

EVDE BAKIM HİZMETİ

Muratpaşa Belediyesi, 2022’de en çok başvuruyu evde bakım ve hasta nakil hizmetlerinde aldı. İlçe sakinleri, geçen yıl içinde 6 bin 622 kez evde bakım hizmeti ve 5 bin 871 kez de hasta nakil talebiyle Turunç Masa’ya başvurdu. Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen evde bakım ve hasta nakil hizmetlerinde; ikisi doktor olmak üzere üç paramedik, iki acil tıp teknikeri, bir hemşire, bir kuaför, üç banyo görevlisi, bir taşıma personeli ve altı şoför olmak üzere 19 personel yer alıyor. Birimde üç ambulans ve birer Komşu Taksi, hasta bakım, evde bakım aracı bulunuyor. Muratpaşa Belediyesi evde bakım hizmetleri, 65 yaş ve üzeri kent sakinleri öncelikli olmak üzere bir nedenle kendi bakımını yapmayacak durumda olan hasta, engellilere ulaşıyor. Birim, hasta nakil hizmetiyle ise kan alımı, pansuman, enjeksiyon, sonda değişimi, banyo ve kuaför hizmetleri veriliyor.

Döşemealtı’nda Cemevi için protokol imzalandı Döşemealtı’nda Cemevi için protokol imzalandı

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Turunç Masa’nın Muratpaşa Belediyesi’nin sorumlu ve hesap verebilir yönetim anlayışının bir yansıması olduğunu söyledi. Uysal, “Turunç Masa, halkın beklentilerine ve taleplerine göre belediyeyi şekillendirmedir. Türkiye genelinde örnek alınan bir mekanizma oluşturduk” diye konuştu.